Erakorralise meditsiini keskus

Kui Teie lähedane on toodud erakorralise meditsiini keskusesse, saate lähedase seisundi kohta infot telefonil 617 1369

Erakorralist abi anname ca  84 000 inimesele aastas, ööpäevas keskmiselt 230 patsiendile. Kiirabiga tuuakse Regionaalhaiglasse igal aastal ca 4500 patsienti. Nõuandeid ja soovitusi, millal pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ja millal perearsti vastuvõtule lugege palun SIIT

Kui tulete Regionaalhaigla EMO-sse lugege infot SIIT

OLULINE TEAVITUS!
Lugupeetud patsiendid:
Seoses suurenenud patsientide pöördumiste arvuga võivad järjekorrad ületada eeldatavat triaažikategooriaga määratud ooteaega.
Kergemate ja kroonilist laadi tervisekaebustega palume kaaluda perearsti poole pöördumist.
Täname mõistva suhtumise eest!

Erakorralise meditsiini keskuse koosseisu kuulub erakorralise meditsiini osakond, mis jaguneb kolmeks üksuseks:

  • intensiivravi saal
  • jälgimissaal
  • ambulatoorne üksus

Viimastel aastatel on jõudsalt kasvanud kõikide Eesti erakorralise meditsiini osakondade töökoormus. 

 

Hetkel otsime võimalusi erakorralise lühiravi osakonna käivitamiseks, kus patsiendid oleksid jälgimisel ja ravil kuni 48 tundi alates haiglasse saabumisest. Taolised lühiraviosakonnad toimivad edukalt mitmel pool Euroopas, Austraalias ja Ameerikas – eriti just riikides, kus erakorralise meditsiini areng on kõrgeimal tasemel.
 

Intensiivravi saal

Intensiivravi saalis tehakse kriitilises seisundis patsientide seisundi stabiliseerimiseks vajalikud esmased ravi- ja diagnostilised protseduurid. Enamasti on haigla saanud kiirabimeeskonnalt eelteavituse ning  patsiendi saabumise hetkeks on kogunenud vastav, kõrgelt kvalifitseeritud meeskond. See üksus peab toimima kiirelt ja efektiivselt ning on varustatud kõikide intensiivraviks vajalike seadmete ja ravimitega.

Jälgimissaal

Jälgimissaali saabuvad patsiendid enamasti kiirabi tooduna. Nende patsientide seisund ei ole kriitiline, kuid nad vajavad haigestumise või trauma iseloomu tõttu kiiret abi. Saalis on patsientide seisundi pidevaks jälgimiseks vajalikud tingimused: voodikohad, aparatuur ning erakorralises meditsiinis väljaõppe saanud personal. Esmaseks diagnostikaks  kulub tavaliselt teatud arv tunde. Vajaduse korral konsulteerib haigeid kitsama eriala spetsialist ja patsiendid hospitaliseeritakse statsionaari.

Ambulatoorne üksus

Ambulatoorses üksuses võetakse vastu patsiente, kes pöörduvad vältimatu abi saamiseks kas ise või on neid suunanud mõni teine spetsialist. Arstilik vastuvõtt toimub erinevates kabinettides, millest mõni  on erivarustusega, näiteks kõrva-nina-kurgu arstikabinet, mädase ambulatoorse kirurgia kabinet, traumakabinet.

emo.jpg
emo2.jpg

Erakorralise meditsiini keskus

Irja Lepp

sekretär

617 1097

Tatjana Märtson

Tatjana Märtson

õendusjuht

617 2082

Patsiendid tunnustavad meid

Mind hospitaliseeriti 7 juunil EMO-sse seoses südame rütmihäirega. Ma tahan avaldada oma täielikku rahulolu sõbraliku ja kvaliteetse professionaalse teeninduse eest kõikides lülides, alates EMO sekretärist kuni sel päeval valves olnud Dr Kaibaldi ja õde Sorokolatini, sh ka labori kiirele tegutsemisele. Kindlasti peab üksuse hea töö garantiiks olema Erakorralise meditsiini keskuse juhataja ja osakonnajuhataja töö. Ma palun avaldada nendele töötajatele tänu, olgu see vastukaaluks meedia teavitustele.

Airi Värnik Tallinna Ülikooli professor

Tänan Teid abi ja meeldiva suhtumise ning vestluse eest, olen naeratav patsient, kes pidi olima suurim rõõm! Edu teile ja tänud!

Anna

03.aprillil pöördusin EMO-sse valudega südame piirkonnas. Järgnes pikk ootamine, esmane ülevaatus, EKG, vereproov, ultraheli uuring ning kopsuröntgen. Nagu oleks kõik normis, aga Dr. Lembi Põlderile ei meeldinud vereproovi näitajad ja ta saatis mind veel kompuutertomograafiasse. Viimases tuvastati mõlema kopsu kõikide sagarate arteriharudes trombid. Järgnes shokk ja kiire hospitaliseerumine pulmonoloogia osakonna intensiivravipalatisse kahepoolse KATE tõttu. Suur Tänu Dr. Lembi Põlder- tähelepanelikkuse, professionaalsuse ja põhjalikkuse eest.

Siiri Urbla

Tahan tänada erakorralise meditsiini osakonna, erakorralise sisehaiguste osakonna ja 9. osakonna arste, eriti dr Einroosi, samuti õdesid ja personali poja tervise taastamise eest.

Mart

Pöördusin oma murega erakorralise meditsiini osakonna poole ning olin väga hoolitsevates käes. Suur tänu kardioloogile dr Efimovale ja "kollase koridori" tiimile nende suurepärase töö ja inimliku suhtumise eest.

Juri

Tere, Sooviksin avaldada omapoolset tänu EMO lahkele personalile. Valves olnud doktorile, kes tegi kõik , et jälile jõuda, mis mul viga on. Tundsin, et tõesti hoolitse. Loomulikult suured tänud erakorralise kirurgia osakonna töötajatele ja kirurgidele. Olen väga tänulik, et sattusin oma murega just Teie juurde. Personal oli sõbralik ja lahke. Jätkake head tööd, kuid kindlasti ei tohiks kvaliteedil langeda lasta. Tänan veelkord kõige eest!

Maarja

Soovin südamest tänada noort arsti, dr. Zjablov Rostislavi. 05.03 pöördus minu tuttav EMO-sse tööriistaga saadud vigastusega silma piirkonnas. Dr. Zjablov õmbles haava väga oskuslikult ja hoolikalt kinni. Tänud ka õdedele ja vastuvõtvale personalile registratuuris!

Riina Tomson

Soovin tunnustada ja tänada mind vastu võtnud triaažiõde Kristiina Namnieksi. Rahustav, sõbralik inimene, kelle suhtumine ja suhtlemine oli väga professionaalne.

Kristin

Sooviks tänada erakorralise meditsiini keskuse ja eraldi intensiivravi meeskonda,kes 8. juunil 2018 varahommikust õhtuni minuga pühendunult tegelesid ja tervisliku seisundi stabiliseerimiseks tõsiselt vaeva nägid.

Allan Ojasoo

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI