Kui Teie lähedane on toodud erakorralise meditsiini keskusesse, saate lähedase seisundi kohta infot telefonil 617 1369
Erakorralist abi anname ca 84 000 inimesele aastas, ööpäevas keskmiselt 230 patsiendile. Kiirabiga tuuakse Regionaalhaiglasse igal aastal ca 4500 patsienti. Nõuandeid ja soovitusi, millal pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ja millal perearsti vastuvõtule lugege palun SIIT
Kui tulete Regionaalhaigla EMO-sse lugege infot SIIT
OLULINE TEAVITUS!
Lugupeetud patsiendid:
Seoses suurenenud patsientide pöördumiste arvuga võivad järjekorrad ületada eeldatavat triaažikategooriaga määratud ooteaega.
Kergemate ja kroonilist laadi tervisekaebustega palume kaaluda perearsti poole pöördumist.
Täname mõistva suhtumise eest!
Erakorralise meditsiini keskuse koosseisu kuulub erakorralise meditsiini osakond, mis jaguneb kolmeks üksuseks:
- intensiivravi saal
- jälgimissaal
- ambulatoorne üksus
Viimastel aastatel on jõudsalt kasvanud kõikide Eesti erakorralise meditsiini osakondade töökoormus.
Hetkel otsime võimalusi erakorralise lühiravi osakonna käivitamiseks, kus patsiendid oleksid jälgimisel ja ravil kuni 48 tundi alates haiglasse saabumisest. Taolised lühiraviosakonnad toimivad edukalt mitmel pool Euroopas, Austraalias ja Ameerikas – eriti just riikides, kus erakorralise meditsiini areng on kõrgeimal tasemel.
Intensiivravi saal
Intensiivravi saalis tehakse kriitilises seisundis patsientide seisundi stabiliseerimiseks vajalikud esmased ravi- ja diagnostilised protseduurid. Enamasti on haigla saanud kiirabimeeskonnalt eelteavituse ning patsiendi saabumise hetkeks on kogunenud vastav, kõrgelt kvalifitseeritud meeskond. See üksus peab toimima kiirelt ja efektiivselt ning on varustatud kõikide intensiivraviks vajalike seadmete ja ravimitega.
Jälgimissaal
Jälgimissaali saabuvad patsiendid enamasti kiirabi tooduna. Nende patsientide seisund ei ole kriitiline, kuid nad vajavad haigestumise või trauma iseloomu tõttu kiiret abi. Saalis on patsientide seisundi pidevaks jälgimiseks vajalikud tingimused: voodikohad, aparatuur ning erakorralises meditsiinis väljaõppe saanud personal. Esmaseks diagnostikaks kulub tavaliselt teatud arv tunde. Vajaduse korral konsulteerib haigeid kitsama eriala spetsialist ja patsiendid hospitaliseeritakse statsionaari.
Ambulatoorne üksus
Ambulatoorses üksuses võetakse vastu patsiente, kes pöörduvad vältimatu abi saamiseks kas ise või on neid suunanud mõni teine spetsialist. Arstilik vastuvõtt toimub erinevates kabinettides, millest mõni on erivarustusega, näiteks kõrva-nina-kurgu arstikabinet, mädase ambulatoorse kirurgia kabinet, traumakabinet.