Onkoloogia- ja hematoloogiakliinik

Regionaalhaigla astub ühte sammu kiirelt areneva vähiraviga, meie interdistsiplinaarsed suure kogemusega ravimeeskonnad teevad patsiendile kättesaadavaks tänapäevase multimodaalse ja personaliseeritud ravi.

dr Vahur Valvere
onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja

 

Multidistsiplinaarne kompetentsikeskus

2010. aastal alustas Regionaalhaigla seitsmenda kliinikuna tööd onkoloogia- ja hematoloogiakliinik. Vähiravi kompetentsikeskuse koondumine moodsasse Mustamäe meditsiini- ja tehnoloogialinnakusse aitab meil pakkuda patsientidele mugavat ja kvaliteetset raviteenust tänapäevases keskkonnas. Onkoloogia- ja hematoloogiakliinikul on väärikas ajalugu – kliiniku eelkäijateks on Eesti Onkoloogiakeskus (1946–2001) ning Ida-Tallinna Keskhaigla hematoloogia osakond (kuni 2003). Regionaalhaigla vähiravi tegevust koordineerib vähiravi kvaliteedikomisjon. Patsientide parimaks raviks on moodustatud valdkonnaülesed töörühmad.

Onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku koosseisu kuulub kolm keskust ja polikliinik:

hematoloogiakeskus
keemiaravi keskus
kiiritusravi keskus
onkoloogia- ja hematoloogiapolikliinik

Meie kliinik paikneb põhiliselt Mustamäe meditsiini- ja tehnoloogialinnakus, üksnes kiiritusravi II osakond, hematoloogia- ja taastusraviüksus asuvad Hiiu korpuses. Onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku koosseisu kuulub 3 keskust ja polikliinik, kus on kokku 241 töötajat, neist 36 arsti, 122 õde ja 54 hooldajat. Statsionaarseid voodikohti on kliinikus kokku 132 (neist 11 II astme intensiivravi voodit), lisaks 31 päevaravivoodit ja ravitooli.

Ravi- ja teadustegevus

Kliiniku põhiülesanne on osutada onkoloogilistele ja hematoloogilistele haigetele kvaliteetset diagnostika- ja raviteenust. Meie raviteenus hõlmab pahaloomuliste kasvajate tänapäevast tsütostaatilist, bioloogilist, hormoon- ja immuunravi ning kiiritusravi. Aktiivset koostööd teeme Regionaalhaigla teiste kliinikute ja raviüksustega. Samuti pakume patsientidele toetus- ja taastusravi. Patsientide ravis peame oluliseks ravi personaliseeritust ehk kohandame ravi vastavalt patsiendi vajadustele. Vajaduse korral teeme enne ravi alustamist molekulaargeneetilised testid. Tegeleme ka meie patsientide ja nende perekondade geneetilise nõustamisega ning osaleme vähi varase avastamise programmides ja elanikkonna nõustamises. Samuti on meie ülesanne koolitada arstkonda (sh residente) ning organiseerida teadustööd onkoloogia ja hematoloogia valdkonnas. Valdkonnaüleste töörühmade ja multimodaalsete vähiravi konsiiliumide abil teeme tihedat koostööd kõigi Regionaalhaigla kliinikute ja struktuuriüksustega, samuti teiste ravi-, teadus- ja hooldusraviasutustega. Osaleme aktiivselt paikmepõhiste diagnostika- ja ravijuhiste väljatöötamises ja täiustamises.

Meie koostööpartnerid

Onkoloogia- ja hematoloogiakliinik teeb koostööd erinevate ravi- ja teadusasutustega nii Eestis kui ka mujal maailmas. Suuremad koostööpartnerid on

  • Stockholmi Karolinska Meditsiinikeskus
  • Helsingi Ülikooli Kliinik
  • Göteborgi Sahlgrenska Ülikooli kliiniku hematoloogiaosakond
  • Vähi Tehnoloogia Arenduskeskus
  • Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut
  • Tervise Arengu Instituut
  • Diakooniahaigla, kus on head võimalused terminaalstaadiumis patsientide toetuseks ja põetuseks

Koostöös Eesti Vähiliiduga (SA Vähihaigete Toetusravi) osutame kodust toetus- ja põetusraviteenust Tallinna ja Harjumaa patsientidele ning konsulteerime Vähipatsientide Teabetoas nii patsiente kui ka nende sugulasi.


 

 

Palliatiivravi kordinaator 617 1777

Täpsem info ja kontaktid vt. menüüst: Palliatiivne ravi

Pöörduda võivad nii onkoloogilist haigust põdevad patsiendid kui ka nende lähedased. Saatekirja vaja ei ole.

Palliatiivravi meeskond:

  1. aitab lahti mõtestada informatsiooni, mida arst on haiguse kohta andnud
  2. õpetab leidma usaldusväärset lisainfot haiguse ja sellega toimetuleku kohta
  3. aitab luua kontakte vajalike spetsialistidega
  4. võimalike edaspidiste küsimuste ja probleemide tekkimise korral on kontaktisik patsiendi ja meditsiinipersonali vahel.