Erakorralist abi anname ca 84 000 inimesele aastas, ööpäevas keskmiselt 230 patsiendile. Kiirabiga tuuakse Regionaalhaiglasse igal aastal ca 4500 patsienti. Nõuandeid ja soovitusi, millal pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ja millal perearsti vastuvõtule lugege palun SIIT
Piirkondliku haiglana osutame meditsiinilist abi praktiliselt kõigil arstlikel erialadel, välja arvatud plaaniline sünnitusabi ja silmakirurgia. Erakorralisi haigeid võtame vastu ööpäev ringi.
Osakonnas on 16-kohaline jälgimissaal keskmise raskusastmega haigetele ning kolmekohaline elustamissaal, mis on varustatud vastavalt III astme intensiivravi nõuetele. Regionaalhaigla EMO-s osutatakse erakorralist arstiabi alates 16. eluaastast, seega palume alla 15-aastaste lastega pöörduda Lastehaigla erakorralise meditsiini osakonda.
Kui tulete Regionaalhaigla EMO-sse
- Võtke automaadist järjekorranumber.
- Esitage registratuuri klienditeenindajale isikut tõendav dokument (see on kohustuslik) ning makske visiiditasu 5 eurot.
- Kui tulite EMO-sse autoga, siis registreerige klienditeenindaja juures oma parkimispilet. EMO esises tõkkepuuga parklas on AINULT keskusesse pöördujatele parkimine tasuta. (Osakonnast lahkudes tuleb parkimispilet sisestada osakonna fuajees asuvasse makseautomaati. Makseautomaat näitab klienditeenindaja töödeldud piletitele hinda „0 eurot“.)
- Seejärel annab Teie tervislikule seisundile esmase hinnangu spetsiaalse väljaõppega triaažiõde. Õde määrab nii patsiendi kaebustest kui ka elulistest näitajatest ning lähtuvalt triaažipõhimõtetest , kas patsient vajab kohest arstipoolset käsitlemist või võib see aega võtta kuni 6 tundi.
- Lähtuvalt Teie tervislikust seisukorrast suunatakse Teid kas patsientide ootealasse või jälgimissaali.
EMO-sse pöördujatel palume arvestada, et kriitilises seisundis haigeid teenindatakse väljaspool üldjärjekorda ning kergemas seisundis haigete ootejärjekorrad võivad seetõttu pikeneda.
Juhul, kui Teie seisund ei ole eluohtlik ja olete ootel arsti vastuvõtule läbivaatustuppa, siis palun arvestage, et ooteaeg võib olla 3 kuni 6 tundi. Püüdke olla nii rahulik kui võimalik, Te saate osta ootesaali automaadist juua ja snäkke. NB! Kui tunnete, et teie seisund halveneb, andke sellest kindlasti ootesaali personalile märku.
Juhul, kui Teie tervislik seisund vajab kiiremat arstipoolset ülevaatamist, suunatakse teid osakonna jälgimissaali. Teile tehakse arstlik läbivaatus, vajalikud uuringud ja analüüsid. Teil palutakse ära oodata uuringute ja analüüside vastused.
Vastavalt uuringute ja analüüside tulemustele ning arstlikule otsusele alustatakse raviga ning suunatakse Teid kas kodusele või haiglaravile.
Osakonna ees olevas tõkkepuuga parklas on võimalik viibida 15 minutit tasuta. See on aeg, mille jooksul on võimalik nt patsiendi lähedasel ja ka taksol kas tuua erakorralise meditsiini osakonda patsient või tulla talle järele. Sel juhul parkimispiletit eraldi märgistama või registreerima ei pea.
Kui teie tervislik seisund kodus muutub, siis palume pöörduda viivitamatult tagasi EMO-sse või kutsuda kiirabi.
Kui Teid või Teie lähedast on toodud Regionaalhaigla EMO-sse kiirabiga
- Patsiendi seisundit hindab väljaõppega triaažiõde. Õde määrab nii patsiendi kaebustest kui ka elulistest näitajatest ning lähtuvalt triaažipõhimõtetest (Põhimõtted) kui kiiret arstipoolset käsitlemist patsient vajab.
- Lähtuvalt patsiendi seisundist suunatakse patsient kas jälgimissaali või intensiivravisaali.
- Patsiendile tehakse arstlik läbivaatus, vajalikud uuringud ja analüüsid.
- Vastavalt uuringute ja analüüside tulemustele ning arstlikule otsusele suunatakse patsient kas haiglaravile või seisundi paranemisel kodusele ravile.
- Palume arvestada, et minimaalne aeg, mis kulub arstlikule läbivaatusele, uuringutele ja analüüsidele, on 3 tundi.